Almanya Kürdistan Dernekleri Birliği KOMKAR NRW Eyalet Meclisi üyesi Berivan Aymaz ile kayıtsız şartsız dayanışma içerisindedir!
Birlik 90/Yeşiller Eyalet Meclisi üyesi Berivan Aymaz'ın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti ile
DİTİB-Diyanet İşleri Türk İslam Birliği arasında oluşan yeni işbirliğine açıkça karşı çıkmasından sonra, AKP medyasının hedefi haline getirildi.
Değerli Berivan Aymaz, DİTİB'in komisyona alınmasına "Yabancı bir devletten bağımsız bir yapı olmaması" nedeniyle karşı çıktığını ifade ettiği halde, günlerdir türk medyasında "düşman" olarak lanse edilerek yazılı linç kampanyasına maruz bırakılıyor. Bu durumda asla kabul edilemez olan ise, Aymaz’a karşı yapılan bu iftiraların kışkırtıcı bir zeminde yoğrularak, Almanya’daki Türk milliyetçilerinin demokrasi güçlerine karşı “anavatanlarını” savunmaya çağrılarak, alanen provokasyona davetiye çıkarmalarıdır.
Bu ülkenin yakın ve uzak geçmişinde böylesi provakasyonlar aracılığı ile hangi türden şiddet sahnelerinin yaşanabileceği de kamuoyunda yeterince biliniyor.
DİTİB destekçileri, organize saldırılarında arkalarında kimlerin beyninin olduğunu da açıkça ortaya koyuyorlar. Kendilerini Argümanlardan ziyade, karalama kampanyalarına ve düşmanlığa dayandıran hiç kimse, aynı zamanda Almanya'da İslam'ı öğretmek için bir taraf yada ortak olarak görülemez ve görülmemelidir.
Bu bağlamda, DİTİB çevrelerinin demokrat ve eleştirmenlere yönelik ajitasyon, karalama ve kışkırtmaları asla kabul edilmemeli ve dışlanmalıdır.
Berivan Aymaz, demokrasiye, ifade özgürlüğüne ve insan haklarına sonsuz inancı olan ve bunu pratiği ile defalarca kanıtlamış çok değerli bir milletvekilidir.
Aymaz’a antidemokratik bir şekilde saldırıya geçen taraflar bilmelidir ki; antidemokratik tutumları yaşadığımız ülkede özgür, demokratik ve sosyal temel düzenimizin değerlerine saldırısı anlamına gelir!
KOMKAR - Almanya Kürdistan Dernekler Birliği e.V.

primi sui motori con e-max

Topluluk

PAK û PSK li Enqereyê ligel
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
Hevdîtinên PSK û PAKê li
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
PAK û PSKyê lî Engereyê hevdîtin
Serokê Giştî PAKê Mustafa Ozçelîk, ...
Partiya Sosiyalîst a Kurdistan û
Şandeke Partiya Sosiyalîst a ...
Hevdîtina PSK û KOMELA
Heyeta Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina HDKÎ û PSK
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
PSK Serdana PDK (Rojhilat) Kir
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina PSK û PŞK
Dengê Azad-HewlêrDi roja ...
Heyeta PSK Serdana ENKS Kir
Dengê Azad-HewlêrDi 15.01.2019’an ...
Hevdîtîna Heyeta PSK û Partiya
Heyata Partiya Sosyalîsta ...
PSK, PDKİ görüşmesi
PSK Genel Başkanı Mesud Tek, ...
PSK Heyeti YNK’yi ziyaret etti
19 Temmuz günü PSK Genel Başkanı ...
PSK-Pêşverû Görüşmesi
Güney Kürdistan’da bulunan ...
Mesud Barzani PSK Heyeti İle
PDK Genel Başkanı Mesud Barzani, ...