Kürt kamuoyunun da bildiği gibi bir süreden beri örgütümüz KOMKAR-Almanya da bazı iç sorunlar yaşanmaktadır. Tüm iyi niyeti çabalarımıza rağmen ne yazık ki bu sorun resmi düzeyde (Alman dernekler yasasına göre) halen çözüme kavuşmuş değildir. Sorunun bir an önce çözülmesini umuyoruz ve ayrıca avukatımız konuyla ilgili davayı yakından takip etmektedir.
Durum böyle olmasına rağmen son bir haftadan bu yana sosyal medya ve bazı internet sitelerinde çıkan ilanlarda Özgürlük Yolu Vakfı’nın Nisan ayında Avrupa’da bazı tanıtım amaçlı toplantılar yapılacağı duyurulmakta ve bu toplantıların Örgütümüz KOMKAR tarafından desteklendiği belirtilmektedir. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki KOMKAR'ın bu toplantılarla hiçbir ilgisi yoktur ve bizden habersiz KOMKAR'ın ismi bu ilanlarda kullanılmıştır.
Öte yandan söz konusu ilanlardan haberdar olmamız üzerine Özgürlük Yolu Vakfı yöneticilerine bir mektup yazarak söz konusu ilandan
KOMKAR'ın isminin çıkarılmasını istedik. Mektubu göndermemizin üzerinden günler geçtiği halde bizlere herhangi bir cevap verilmediği gibi söz konusu ilanlarda KOMKAR'ın isminin halen kaldırılmadığını üzülerek görmekteyiz.
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki her kurum gibi adı geçen vakıf da ülke içinde ya da dışında istediği yerde istediği etkinliği yapma hakkına sahiptir. Bu açıdan bizim hiçbir sorunumuz yok.
Esas sorun, bizden habersiz olarak KOMKAR’ın söz konusu vakıf ilanlarında destekleyici olarak ilan edilmesi ve kullanılmasıdır.
KOMKAR kendi içinde sorunlar yaşadığı ve konuyla ilgili davanın devam ettiği bir dönemde KOMKAR isminin bu tür amaçlarla kullanılması yapılan yanlışı daha da vahim hale getirmektedir.
Ayrıca KOMKAR isminin onun resmi temsilcilerinden habersiz olarak korsanca kullanılması hem O’nu yasal açıdan yeni sorunlarla karşı karşıya getirmekte hem de sorunla ilgili taraflar arasında yeni gerginliklere neden olmaktadır.
On binlerce insanımızın alın teri ve göz nuru olan KOMKAR gibi bir kuruma karşı yapılan bu sorumsuz ve korsanca tavrı kınıyor ve mahkûm ediyoruz.
Yapılan bu hukuksuzluğun KOMKAR’ın yaşadığı sorunları daha da derinleştireceği açıktır. Özgürlük Yolu Vakfı yöneticilerini yaptıkları bu yanlışı bir an önce düzeltmeye davet ediyoruz.
Halkımızın büyük emeklerle oluşturduğu KOMKAR’ı yıpratma ve bölme girişimlerine izin vermeyeceğimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz.


KOMKAR Yasal Yöneticileri

Şeref Akgül, Bekir Topgider

12 Mart 2018

primi sui motori con e-max

Topluluk

PAK û PSK li Enqereyê ligel
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
Hevdîtinên PSK û PAKê li
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
PAK û PSKyê lî Engereyê hevdîtin
Serokê Giştî PAKê Mustafa Ozçelîk, ...
Partiya Sosiyalîst a Kurdistan û
Şandeke Partiya Sosiyalîst a ...
Hevdîtina PSK û KOMELA
Heyeta Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina HDKÎ û PSK
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
PSK Serdana PDK (Rojhilat) Kir
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina PSK û PŞK
Dengê Azad-HewlêrDi roja ...
Heyeta PSK Serdana ENKS Kir
Dengê Azad-HewlêrDi 15.01.2019’an ...
Hevdîtîna Heyeta PSK û Partiya
Heyata Partiya Sosyalîsta ...
PSK, PDKİ görüşmesi
PSK Genel Başkanı Mesud Tek, ...
PSK Heyeti YNK’yi ziyaret etti
19 Temmuz günü PSK Genel Başkanı ...
PSK-Pêşverû Görüşmesi
Güney Kürdistan’da bulunan ...
Mesud Barzani PSK Heyeti İle
PDK Genel Başkanı Mesud Barzani, ...