Parti heyetimiz Şenyaşar Ailesine Destek Ziyaretinde Bulundu

Sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaretler çerçevesinde Urfa’ya gelen PSK heyeti, Urfa Adliyesi önünde adalet arayışında bulunan Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

PSK Genel Başkanı Mesud Tek, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, PM üyesi Ahmet Kılıl, PM üyesi ve PSK Urfa İl Örgütü Başkanı Reşat Düngül’den oluşan PSK heyeti 04 Ekim tarihinde, 220 gündür Urfa Adliyesi önünde oturma eylemini yapan Şenyaşar ailesini ziyaret ederek desteklerini sundu.

Mesud Tek yaptığı kısa açıklamada Şenyaşar ailesinin sadece kendilerini için değil benzeri vakalar için adalet aradıklarını dile getirdi. Türkiye’de güvenlik güçleri, devlet memurları ve iktidara bulunanların işledikleri suçlar nedeniyle yargılanmaları sürecinde yaşanan cezasızlığın bir norm haline geldiğinin altını çizen Tek, Şenyaşar ailesinin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını, olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Bilindiği gibi Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın seçim çalışmaları sırasında çıkan kavgada, milletvekilinin kardeşi Mehmet Yıldız ile ilçe esnafından Esvet Şenyaşar'ın oğulları Celal ve Adil Şenyaşar hayatlarını kaybetmişlerdi. Olayla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "bu olay, PKK ve HDP'nin, Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir" demiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, olayın "önceden kurgulandığını", saldırının hazırlıklı olduğunu öne sürmüştü.

Oysa tanıklar ve olayla ilgili video kayıtları Erdoğan ve Soylu’yu yalanlıyordu. Kayıtlarda olaydan birkaç gün önce yaşanan gerginlik nedeniyle AKP milletvekili ve yanındakilerin hazırlıklı geldikleri ve kendileriyle tartışan Şenyaşar ailesini saldırdıkları açıkça görülüyordu.

Hastaneye yaralılarını hakkında bilgi almaya giden Esvet Şenyaşar da burada bulunan milletvekilinin yakınları tarafından öldürülmüş, hastanenin kamera kayıtları ise silinmişti.

Yürütülen adlı süreçte saldırganların korunmasına, saldırıya uğrayanların cezalandırılmasına itiraz eden Şenyaşar ailesi oturma eylemi başlatmıştı.

Şenyaşar ailesi eylemi sürecinde birçok kez güvenlik güçlerinin müdahalesine maruz kaldı, yapılan suç duyuruları nedeniyle çeşitli cezalara çarptırıldı.

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik