PSK'den HDP'ye Dayanışma Ziyareti
Bugün (24.01.2023) tarihinde PSK Genel Başkanı Bayram Bozyel, Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve PM üyesi Haydar Cihaner'den oluşan parti heyeti HDP'yi ziyaret etti.
PSK heyetini HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve parti milletvekilleri karşıladı.
Görüşmede PSK Genel Başkanı Bayram Bozyel AYM'nin HDP'nin hazine hesabına bloke kararını ve HDP hakkında sürmekte olan kapatma davasını kınayarak dayanışma mesajlarını iletti. Bozyel görüşmede, önümüzdeki süreçte Kürt halkının ulusal demokratik haklarının yasal ve anayasal çerçevede kabul edilmesi için Kürt siyasi aktörleri arasındaki diyalog ve görüş alışverişinin önemine değindi.
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ise PSK heyetini karşılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve 3. Büyük Kongre'de yeni seçilen PSK yönetimini kutladı. Sancar görüşmede PSK'nin güçlü birikim ve siyasal deneyimlerine büyük değer biçtiklerini ifade ederek Kürt halkına dönük sürdürülen saldırılara karşı ortak akıl ve kararlı bir duruşla mücadele etmenin altını çizdi.
Görüşmede Türkiye'de artan otoriterleşme süreci ve Ortadoğu'daki siyasal gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Tüm ifadeler:
Sabahattin Aras

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik